Kołobrzeg wielu osobom głównie kojarzy się z latarnią morską oraz właśnie z molem. To ono jest jednym z symboli tego miasta, a przy okazji także atrakcja turystyczna dla przyjeżdżających. Ta żelbetonowa konstrukcja jest wybudowana w miejscu poprzedniej, która była poprzednio drewniana. Molo w Kołobrzegu jest punktem obowiązkowym, jeśli chodzi o trasy spacerowe wczasowiczów.
Historia molo w Kołobrzegu
Pierwszym tego typu obiektem w Kołobrzegu był drewniany stumetrowy pomost, wybudowany w 1881 roku. Miało ono kształt litery T, gdzie na jej końcu znajdowała się mała przystań dla żaglowców. Niestety ta forma molo uległa zniszczeniu podczas II wojny światowej.
Molo w Kołobrzegu zostało odbudowane dopiero w latach 70-tych XX-wieku. Tym razem postawiono na żelbetonową konstrukcję, która oprze się różnym warunkom atmosferycznym, jak i niszczącemu działaniu morza. Molo w tym wydaniu było już długie na ponad 220 metrów.
W 2014 roku molo w Kołobrzegu przeszło pierwszy gruntowny remont, którego koszt po takim czasie wyniósł aż trzy miliony złotych. Wtedy też konstrukcje wzbogacono o iluminację świetlną.
Cennik molo w Kołobrzegu
Molo w Kołobrzegu jest całkowicie bezpłatne przez cały rok. Można po nim spacerować do woli, bez względu na okres w którym odwiedzamy to miasto. Molo w Kołobrzegu jest szerokie na 9 metrów, wiec bez obaw wejdzie na nie wielu turystów. Do tego na jego końcu została wybudowana specjalna głowica, która może służyć jako przystań dla małych stateczków.
Gdzie znajduje się molo w Kołobrzegu?
Molo w Kołobrzegu umiejscowione jest w uzdrowiskowej dzielnicy, obok sanatorium Bałtyk oraz przy bulwarze Jana Szymańskiego. Jest po prostu przedłużeniem ulicy Mickiewicza, która znajduje się niedaleko parku zdrojowego (Stefana Żeromskiego).
Najlepiej sprawdzić to na mapie: